Putzmeister - Hidrolik Filtreler

Daha düşük işletim masrafları? Evet! Filtreden tasarruf? Hayır!

Hidrolik sistem, bir beton pompasının “kan dolaşımıdır”. Transfer hortumu, karıştırıcı şaft ile dağıtım direğinin güvenli ve dozajlı hareketlerine imkân sağlar. Bu sırada yağ hidrolik pompalar vasıtasıyla, kısmen 350 bar’a varan basınçla, yüksek kuvvetleri iletmek ve kumanda komutlarını duyarlı bir şekilde uygulamak için valf ve hatlardan geçer. Hidrolik sistemde düzensizlikler, hatalı fonksiyonlara ve genelde makinenin tamamen devre dışı kalmasına neden olur.

Hidrolik yağda pislik, büyük bir sorundur

Bu arızaların başlıca nedeni, bozuk valfler ya da aşırı durumlarda bir hidrolik pompanın  arızalanmasıdır. Bu arızaların hemen hemen hepsi hidrolik yağındaki pislikten kaynaklanır. Bu pislenmeyi önlemek için hidrolik filtre, yağ devresinin önemli bir parçasıdır.

Aslında son derece makul bir fiyata sahip olan bu parçanın; çalışma, çalışma güvenliği ve beton pompasının aşınma maliyetleri bakımından son derece önemli bir etkisi vardır. Hidrolik yağını temiz tutmak suretiyle filtre, hidrolik sistemindeki pahalı komponentleri hasar ve arızaya karşı korur. 

Bu nedenle, Orijinal PM Hidrolik Filtresi ile “korsan” sanayinin ürettiği, bir şekilde daha ucuz taklit filtrenin - aşağıdaki karşılaştırması, konu hakkında daha detaylı bilgi verebilir.

 

Filtre karşılaştırması

  Orjinal Putzmeister Filtre Taklit Filtre
 Filtre kağıdının inceliği  120 mikron  120 mikron
 120 mikron  296 mm  302 mm
 Yapıştırıcı:  2 bileşenli yapıştırıcı  Tek bileşenli yapıştırıcı
 Yuvarlak Malzeme Çünko kaplanmış çelik  Kromajlı Çelik
 Dış çap  72 mm  71 mm
 Yükseklik  7 mm  7,5 mm
 Dış kabuk Çinko kaplanmış çelik  Kromajlı Çelik
 Kalınlık  0,3 mm  0,5 mm
 Kaynak Rulo kaynağı  Punta kaynağı
 Filtre dokusu Paslanmaz çelik  MS-Doku
 

Sonuç

Karşılaştırma gösteriyor ki, ürünün kalitesi ve hizmet ömrü bakımından bir çok sonuç çıkarılabilmektedir:

• Taklit filtre özel çelik mamulü değildir ve demir olmayan metaller içermektedir.
• Orijinal filtrede delikli sacdaki kıvrımlar takviyelidir fakat taklit üründe bu durum söz konusu değildir. Bu da sırasıyla, taklidin filtre yüzeyinden tam olarak yararlanamaması ve hizmet ömrünün önemli ölçüde kısalması anlamına gelir.
• Düzensiz boyutları nedeniyle, taklit filtrenin özellikle de yapı boyu fazla uzundur, eleman ya da kapama valfi zarar görebilir ve filtrenin çalışması olumsuz etkilenebilir.

Sözde fiyat avantajı, gerçekten buna değer mi?

Putzmeister olarak her gün fiyat rekabetine karşı ayakta durmaya çalışıyorsak, aynı olayı, kalite rekabetinde de yaşamak isteriz.

Bize ulaşmak için tıklayınız...

 
 

Name:
Passwort:

 Sosyal Medya
Putzmeister Beton Pompaları YouTube LinkedIn