Putzmeister - Putzmeister ve Sany birleşiyor.
BASIN AÇIKLAMASI

Putzmeister ve Sany birleşiyor

* Birleşme, beton pompası alanında yeni global lider yaratacak 
* Tarihte en büyük Çin – Alman ticareti 
* Putzmeister’ in kurucusu Karl Schlecht: “Bu global bir ticari başarıdır”.

Aichtal/Almanya, 27 Ocak 2012 – Bugün, Putzmeister Holding GmbH (“Putzmeister”) ve SANY Heavy Industry Co., Ltd (“Sany”), iki şirketin birleşmesiyle ilgili olarak bir anlaşma imzalandığını ilan ettiler.Sany, küçük hissedar Çinli Private Equity şirketi olan CITIC PE Advisors (Hong Kong) Ltd ile birlikte Putzmeister’ in % 100 hisselerine sahip oldular. Sürecin nihai olarak tamamlanması ilgili mercilerin onayı ve rutin işlemlerden sonra gerçekleşecek. Her iki taraf bu işlemin finansal şartlarını açıklamama kararı aldılar.

Putzmeister inşaat makineleri alanında, özellikle bina ve maden sanayi için ve ayrıca tünel inşaatları ve geniş ölçekli sanayi projelerine beton pompaları geliştirmekte, üretmekte ve dünya genelinde satmaktadır. Çin’ in Changsha şehrinde yerleşik Sany, büyük bir inşaat makineleri üreticisi olup, Çin’de en büyük ve en hızlı gelişen Pazar olan beton pompası alanında Pazar lideridir ve diğer sanayi makineleri alanında dünya genelinde çalışmaktadır. Putzmeister ve Sany’ in iş alanları coğrafya olarak yüksek oranda birbirini tamamlayan özelliktedir. Beton pompası alanında Çin pazarının lideri ile, Çin dışındaki pazarlarda lider tedarikçinin birleşmesinin sonucunda, açık bir strateji ve endüstriyel oluşum: beton pompaları alanında global bir pazar lideri yaratılması. 

Her iki partner bu birleşmeden önemli faydalar sağlayacaktır. Sany’ nin finansal gücü Putzmeister’in büyüme çalışmalarını güvence altına alacak ve büyük rekabet avantajları yaratacaktır. Sany kendi portföyüne teknolojik ‘cutting-edge’ ürünler ilave edecek ve “Made in Germany” inovasyonlar için Çin dışında güçlü bir dağıtım ve servis ağı elde edilecektir.

Bu ticaret ilk defa, geniş ve tanınmış orta büyüklükteki bir Alman firmasının, bir Çinli partner ile birleşmeye karar verdiğini işaret etmektedir. Putzmeister’ in kurucusu Karl Schlecht ; “ Bu birleşme global bir başarı durumudur’’ demektedir. Sany, hali hazırda büyük hissedar olan kurucusu tarafından kişisel olarak yönetilmektedir. Aslında, başarılı Çinli girişimciler arasında bulunan Liang Wengen, sadece girişimci ruhunu değil, aynı zamanda Putzmeister’ in vizyon ve ortaklık değerini paylaşmaktadır.

Aichtal / Almanya, Çin dışında beton makineleri alanında Sany’nin yenidünya merkezi haline gelecektir. Putzmeister günlük işlerin yönetiminde yüksek bağımsızlık derecesinde çalışmalarına devam edecektir. Sany, Putzmeister’ in Premium marka olarak kalacağı Çin’ deki operasyonlarına odaklanacaktır. Scheuch, Sany grubu içinde Putzmeister için kendi pozisyonunda CEO olarak kalacak ve Sany Icra kuruluna katılacaktır. Bu satış gelirinin tamamı, Karl Schlecht vakfı KSG (Gemeinnützige Stiftung) ve Karl Schlecht aile vakfı KSF (Familienstiftung) ‘e ödenecektir ve vakıf aktivitelerinde kullanılacaktır.

Sany’ nin kurucusu ve başkanı Liang Wengen,: “Putzmeister ve Sany’ nin bu birleşmesi ile, beton pompası alanında  yeni ve global bir Pazar lideri yaratılacaktır’’ demiştir.  Putzmeister, Sany grubu içinde kendi yönetimi ile bağımsız bir marka olarak kalacaktır. Beton pompaları işini bu kadar başarılı şekilde gerçekleştiren Putzmeister yönetimi ile çalışmayı sürdürecektir.

Bu birleşmede Morgan Stanley, Putzmeister için tek finansal danışman olarak rol almıştır.


 

Name:
Passwort:

 Sosyal Medya
Putzmeister Beton Pompaları YouTube LinkedIn