Language: 
International
PartnerNet
Site Hakkında

TMP 64 Q Rotorlu pompa

System drawing of TMP 64 Q
Rotorlu pompanın avantajları

• Çabuk ve kolay temizleme
• Sistemde, artık beton kalmamaktadır.
• Düşük aşınma: rotor hortumu, pompanın tek aşınma parçasıdır ve çabucak değiştirilebilir.
• En zor malzemeleri dahi beslemektedir.
• Sessiz pompalama işlemi
• besleme hızı sınırsızca değişkendir, ileri ve geri
• standart olarak Ergonic® Sistemleri

 
 
 Technical data:
 Sevk miktarı: 58 m³/h 
 Sevk basıncı: 25 bar 
 Sevk hortumu- Ø: 125 mm 
 Devrim: 35 1/min 

Kolay ve çabuk temizleme

Rotor hortumu, rotorda, beton ile temasa gelmektedir. Hem rotor ve hem de besleme boruları, bir sünger topu ile tamamen temizlenebilir. Su tüketimi, bu nedenle, çok düşüktür.

Yatay olarak yerleştirilmiş bunker zeminindeki odalar ve bir eğilimli olarak yerleştirilmiş rotor, bunker flapında (kanat) kalmış olan su ve beton artıklarını toplanmasını sağlar. Aynı zamanda, bu, rotor hortumunda, temizleme sonrasında temizleme suyunda taş çökelmesini önler. Bu demektir ki, pompalama tekrar devam ettiğinde, eski çakıl artıkları rotor hortumunu bloke etmeyecektir.

 


Neredeyse hiç artık beton bulunmamaktadır

Bunkerdeki betonun %100'e yakını inşaat alanına beslenmektedir. Yani, artık beton kalıntısı olmamaktadır ve boşa servis ve pahalı beton artığı atılması önlenmektedir.


Rotor hortumu tek aşınma parçasıdır.

Rotor hortumu, pompanın tek aşınma parçasıdır ve çok çabuk şekilde yenisi ile değiştirilebilir. Hortumu korumak için, tamamen kauçuklanmış lastik yatak üzerinde bulundurulmaktadır.En zor malzemeleri beslemektedir

En zor malzemeleri beslemektedir: çelik lifli beton, kırılmış malzeme, şap, köpüklendirilmiş beton, sıvı beton, 32 mm'ye kadar parça dağılımlı hafif ağırlıklı beton.
Hatta, beton karışımında, inceler arasında iyi bir orana sahip ise, kırılmış malzemeyi dahi pompalamaktadır.


Etkili karıştırıcı   Karıştırıcı, bir adet karıştırma spirali ve bir karıştırma küreği içermektedir. Rotorun içeri alma alanında, karıştırıcı spiral, betonu doğrudan giriş açıklığına beslemektedir. Daha ileri aşamada, iki adet karıştırıcı kürek, bunker içinde betonu iyice karıştırmaktadır. Bu, betonun, hatta uzun bir bekleme süresinden sonra bile donmasını önler.

Hortum hatlarına pompalama

20-30 m'lik DN 65 hortumlara sahip hortum hatları problem olmadan bağlanabilir. Daha uzun bölümler için, DN 75 hortumlar kendi değerlerini uygulamada kanıtlamışlardır. Denemeler, 0/16 gibi yumuşak betonların, besleme hatlarında DN 125'te 180m'ye kadar pompalanabildiğini gösteriyor.

 


Sarkma ve ayrılma açısı

Bunker ve rotorun kompakt dizaynı sayesinde, sarkmayı azalmak mümkündür ve daha büyük bir kalkış açısı elde etmek mümkündür. TMP 64 Q, böylece, PUMI®lerin en kompakt beton pompasıdır.


 PUMI® with rotor pump
 
bild
PUMI 21.67 Q
PUMI 21-3.67 Q >>
 
 
 
PUMI 24-3.67 Q
PUMI 24-3.67 Q >>
 
 
 
 
 

Name:
Passwort:

Aramak için giriş yapınız

Geribildirim     
 Sosyal Medya
Putzmeister Beton Pompaları YouTube LinkedIn